Szkoła z pasją pomagania

Szanowni Państwo. Kolejny już rok realizujemy program „Szkoła z pasją pomagania”. W ramach zaplanowanych działań wspomagających podopiecznych krakowskiego hospicjum dla dzieci Alma Spei tak jak co roku o tej porze realizowałyśmy  akcję „Listy do św. Mikołaja” oraz pomoc rodzinom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, których dzieci są równocześnie pacjentami Alma Spei. Nie ukrywamy, że przez moment w naszych myślach pojawiła się wątpliwość, czy damy radę? Czy zdążymy? Może w tym roku odpuścimy?                                       
Rozmowa z koordynatorem współpracy pomiędzy naszą szkołą
a hospicjum, szybko rozwiała wszystkie wątpliwości. Zdecydowałyśmy, że pomimo pandemii, a może nawet jej na przekór rozpoczynamy akcję i przystąpiłyśmy do działań. Zbierałyśmy środki finansowe na realizację dwóch listów od małych chłopców Mikołaja i Kubusia oraz pomoc dla rodzin wskazanych przez hospicjum. Ten rok jest specyficzny, nie mogłyśmy zorganizować kiermaszu świątecznego, a zdalne nauczanie
i konieczność zachowania dystansu społecznego stawiało przed nami różne problemy organizacyjne. Czasu było niewiele, od podjęcia decyzji „działamy” do pakowania prezentów do hospicjum minęły niespełna dwa tygodnie. Jak to możliwe? Kolejny raz okazało się, że nie jesteście Państwo obojętni na cierpienie i potrzeby podopiecznych hospicjum Alma Spei, że historia drugiego człowieka, którego los doświadczył bardziej nie tylko wzrusza, ale mobilizuje do działania. Państwa zaangażowanie, współpraca, hojność, a przede wszystkim błyskawiczna reakcja spowodowały, że św. Mikołaj zrealizował wszystkie marzenia,  a nawet więcej. Szkolny Klub Dobrych Serc co roku pomaga również uczniom z naszej szkoły, których sytuacja życiowa, materialna, losowa jest ciężka. Zależało nam aby w tym trudnym okresie pandemii dzieci, które mają mniej szczęścia od nas miały odrobinę świątecznej radości, W realizację  akcji „Listy do św. Mikołaja”  włączyli  się uczniowie i rodzice klas 6a, 6b, 7a, 7c, 7d,  nauczyciele. Dziękujemy Państwu za pomoc, dobre serce i wsparcie. Bez Waszego zaangażowania realizacja takich programów nie jest możliwa. Szkolny Klub Dobrych Serc serdecznie zaprasza wszystkich Państwa, którym pomaganie sprawia radość do współpracy przy organizacji kolejnych akcji w ramach programu „Szkoła z pasją pomagania” Przed nami jeszcze dużo pracy.
O terminach i założeniach następnych podejmowanych działań dowiecie się Państwo od wychowawców.


Korzystając z okazji, pragniemy złożyć Państwu Życzenia Zdrowych, Spokojnych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Pomyślności
w nadchodzącym 2021 roku.

                                                                    Joanna Juszczyk i Marzena Młynarska