Wtorek,  30  kwietnia   2024 r.  Mariana, Donaty, Tamary

2018 / 2019

Igrzyska Dzieci - Finał Krajowy w Koszykówce Dziewcząt

Duży sukces odniosły nasze dziewczyny, które wywalczyły I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt.

Po wielu miesiącach rozgrywek eliminacyjnych do Żyrardowa przyjechały najlepsze zespoły dziewcząt z 16 województw, w tym reprezentujące Małopolskę koszykarki z naszej szkoły.

Mistrzynie Małopolski rozegrały w całym turnieju 5 meczy, w których po zaciętych pojedynkach dwa razy cieszyły się ze zwycięstwa i 3-krotnie schodziły z parkietu pokonane. W klasyfikacji całych mistrzostw zajęły 14 miejsce w Polsce.

Był to pierwszy w historii naszej szkoły Finał Krajowy w ramach Igrzysk Dzieci.

Brawo dziewczęta !!!

Nasze dziewczęta zagrały w składzie:

Broszkiewicz Izabela, Czekaj Wiktoria, Dylowicz Klaudia, Kowalska Monika, Kuchno Nina, Możdżeń Karolina, Mroczek Emilia, Stolarska Maria, Turek Wiktoria, Witowska Julia, Zagata Julia.

Opiekunem zespołu była Bożena Wątroba .