Piątek,  17  maja   2024 r.  Paschalisa, Slawomira, Weroniki

2018 / 2019

JESTEŚMY MISTRZAMI MAŁOPOLSKI

Duży sukces odniosły nasze dziewczyny, które wywalczyły I miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt.

Po przejściu kolejnych szczebli rozgrywek czyli wygraniu zawodów miejskich, powiatowych i rejonowych przyszedł czas na Finał Wojewódzki o mistrza małopolski.

W zawodach wzięło udział sześć drużyn ( zwycięzcy zawodów rejonowych ):

• Szkoła Podstawowa Nr 100 w Krakowie (powiat m. Kraków)
  • Szkoła Podstawowa w Skawicy (powiat suski)
  • Szkoła Podstawowa Nr 21 w Nowym Sączu (powiat Nowy Sącz)
  • Zespół Szkoły Podstawowej w Nowej Jastrząbce (powiat m. Tarnów)
  •  Szkoła Podstawowa w Kleczy (powiat wadowicki)
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bochni (powiat bocheński)

Zawody rozegrano z podziałem na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Po rozgrywkach grupowych dwa najlepsze zespoły z każdej z grup przeszły do rozgrywek finałowych. Po bardzo dobrej i skutecznej grze dziewczyny z Czwórki wygrały wszystkie swoje mecze i zdecydowanie zajęły I miejsce w zawodach.

• PSP 4 – Nowa Jastrząbka 39:14
  • PSP4 – Skawica 47:8
  • PSP 4 – Nowy Sącz 44:5
  • PSP 4 – Kraków 38:10