Poniedziałek,  29  kwietnia   2024 r.  Rity, Katarzyny, Boguslawa

2013 / 2014

KONKURS RECYTATORSKI „POEZJA SMAKU”

W dniu 27.02 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod tytułem „Poezja smaku”. Celem konkursu było rozbudzenie wrażliwości na kulturę słowa, krzewienie walorów smakowych, kształtowanie wrażliwości na piękno i smak zdrowia, upowszechnianie poezji o tematyce smakowej oraz promocja lokalnych talentów.

Komisja w składzie: p. dyr. Maria Gałczyńska, p. Joanna Tutak oraz p. Monika Piotrowska oceniała recytatorskie umiejętności uczniów klas 1-3. Jury brało pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, oryginalność i interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny, dykcję i poprawność wymowy.

W prezentacji mogło brać udział troje dzieci z każdej klasy. Spośród nich wyłoniono półfinalistów z poszczególnych klas.

• I miejsce: Antonina Pęcak z klasy I b
  • II miejsce: Izabela Sumara z klasy I b

• I miejsce: Dominika Kotowicz z klasy II a
  • II miejsce: Amelia Klimek z klasy II a

• I miejsce: Kamila Dobek z klasy III a
  • II miejsce: Kinga Śliwa z klasy III a

Laureatki pierwszych miejsc reprezentowały naszą szkołę na XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja smaku” w PSP nr 5 w Bochni dnia 26.03.2014.

Ogólnopolski Konkursu Polonistyczny

16 stycznia 2014 r. odbył się w naszej szkole II etap X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, a dzień później z „Ortografią na co dzień”.

O wejście do finału walczyło pięćdziesięcioro czworo dzieci z klas II –VI. Zadaniem uczniów było przeredagowanie tekstu tak, żeby wypowiedź spełniała kryterium poprawności językowej i ortograficznej.

Na wyniki czekaliśmy do 3 marca 2014r. Czworo wychowanków naszej szkoły zostało finalistami „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, a troje z „Ortografią na co dzień” i będzie uczestniczyło w trzecim etapie, który odbędzie się w wybranym ośrodku akademickim w Polsce.

Oto lista uczniów, którzy otrzymali najwyższą punktację:

„Z poprawną polszczyzną na co dzień”

• Wełna Julia kl.2c – 28pkt.
  • Szymla Agnieszka kl.3a – 28pkt.
  • Banach Martyna kl.5b – 28pkt.
  • Korta Krzysztof kl.6c – 28pkt.

„Ortografia na co dzień”

• Majcher Jarosław kl.3c – 28pkt.
  • Szczawińska Kaja kl.3a – 28pkt.
  • Stabrawa Weronika kl.4c – 28pkt.

Należy również dodać, że 11 uczniów zdobyło 27pkt., ale ten wynik nie kwalifikował ich do trzeciego etapu. Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy i dziękujemy za ciężką pracę, jaką włożyli w przygotowanie do konkursu.

Małopolski Konkurs Historyczny „Odkrywamy Średniowiecze”

Znamy już wyniki Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się 24.04.2014r. w Inwałdzie. Dotyczył on życia i obyczajów w epoce średniowiecza.

W konkursie wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły Daria Orzechowska i Karol Śliwa z klasy 6 a. Wszystkich uczestników było 240.

Karol uzyskał 24 miejsce, zdobywając 52pkt / 70, Daria 35 pkt /70.Nagrodą dla wszystkich było zwiedzenie Warowni i Parku Miniatur.

Strony: