Środa,  15  maja   2024 r.  Zofii, Nadziei, Izydora

2013 / 2014

Z poprawną polszczyzną i ortografią na co dzień

17 kwietnia br. uczniowie naszej szkoły: Wełna Julia, Szymla Agnieszka, Banach Martyna, Korta Krzysztof, Majcher Jarosław, Szczawińska Kaja i Stabrawa Weronika brali udział w finale prestiżowego ogólnopolskiego konkursu„Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień”.

Finał odbył się w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Uczniowie otrzymali dyplomy finalistów i nagrody książkowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

fot. Marek Korta

Konkurs ortograficzny „Kaktus”

10 stycznia w świetlicy szkolnej odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie.

W konkursie wzięło udział 33 uczniów z klas III. Dzieci pisały dyktando, zmagały się z krzyżówką i rebusami ortograficznymi.

Po sprawdzeniu prac komisja wyłoniła najlepszych uczniów. Oto oni:

• I miejsce – Agnieszka Szymla z klasy IIIa,
  • II miejsce – Kamil Wnęk z klasy IIIa,
  • III miejsce – Kaja Szczawińska z klasy IIIa,
  • IV miejsce – Katarzyna Musialska z klasy IIIc,
  • V miejsce – Gabriel Bajda z klasy IIIc,
  • VI miejsce – Kinga Śliwa z klasy IIIa,
  • Jakub Kania z klasy IIIb,
  • Weronika Woda z klasy IIIc

Agnieszka Szymla uzyskała 95,8%. Nie wiadomo jeszcze czy uda jej się zakwalifikować do II etapu konkursy, który odbędzie się w Krakowie.

Szkolne zmagania z angielską ortografią.

W dniu 27 listopada 2013 roku został przeprowadzony konkurs z literowania w języku angielskim dla klas: IV – VI (The Spelling Bee Competiton).

W zmaganiach wzięło udział 35 uczniów. Ich zadaniem było zaznajomienie się z pisownią i wymową stu trudnych angielskich słówek. Podczas konkursu uczestnicy musieli przeliterować wylosowane wyrazy.

Walka była bardzo zacięta, a przygotowanie uczniów imponujące.

W finale poprzeczkę ustawiono jeszcze wyżej i laureaci musieli wykazać się znajomością słownictwa spoza konkursowej listy.

Laureaci:

• I miejsce – Karol Śliwa kl. VI a,
  • II miejsce – Katarzyna Mroczek kl. VI a,
  • III miejsce – Kacper Jarosz kl. VI a

Wyróżnienie – Emilia Herdan kl. VI b

Komisja konkursowa w składzie:
Joanna Świgost-Famielec,
Anna Kawalec-Varzar
Magdalena Mętel

Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałych uczniów zapraszamy za rok na następną edycję.