Poniedziałek,  13  maja   2024 r.  Serwacego, Roberta, Glorii

2012 / 2013

Sprawozdanie z Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego
„Z ortografią na co dzień” oraz „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

8 stycznia 2013 r. odbył się w naszej szkole II etap Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, a 9 stycznia „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

W pierwszym dniu poprawy błędów w tekście dokonywali uczniowie klas:

• II – 23 osoby
  • III – 5 osób
  • IV – 11 osób
  • V – 5 osób
  • VI – 3 osoby

W drugim dniu błędy językowe musieli poprawić uczniowie:

• 25 z klas II
  • 11 z klas IV
  • 7 z klas V
  • 8 z klas V
  • 2 z klas VI

Zadania do łatwych nie należały, a gdyby ktoś miał wątpliwości, oto fragment jednego z tekstów:

Ten chłopak jest niemiły i ciągle grymasi. Nie pije kakaa. Nie je kiślu. Na śniadanie zjada pięć talerzy kaszy mannej. Poza tym ubiera codziennie taką niemodną kurtkę z ekologicznej skóry. To jeszcze nie koniec! Wierzy w zabobony. Kiedy kot przebiega mu drogę, Jurek cofa się trzy kroki do tyłu. Taki już jest. Kiedy w zeszłym roku zaplanowaliśmy wyjechać na kulig, ten wstrętny chłopak pokrzyżował nam szyki. wyobraźcie sobie, że wpadł do przerębla.

Życzymy powodzenia w dalszych językowych zmaganiach!

W dniu 04. 01. 2013r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do XI Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Kolęduje Tobie moje serce”.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się 3 uczniów: klasa I a – Jakub Noskowiak, klasa II a – Kamila Dobek, klasa III b Klaudia Cieśla

30. 01. 2013r. uczniowie Ci zaprezentują swoje umiejętności wokalne w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Klio 2012”
Polskie Symbole Narodowe

Wyniki poszczególnych uczniów biorących udział w Kategorii Test Konkursowy

• 1. Błażej Kubicki klasa 6 a 42 pkt. 9 miejsce w kraju.
  • 2. Remigiusz Zegiel klasa 6 a 34 pkt. 17 miejsce w kraju.
  • 3. Daria Orzechowska klasa 5 a 24 pkt. 27 miejsce w kraju.
  • 4. Maria Jaśkaczek klasa 6 b 23 pkt. 28 miejsce w kraju.

NAJLEPSZA PRACA PLASTYCZNA
Adam Wojcieszko klasa 5 a.

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.