Poniedziałek,  13  maja   2024 r.  Serwacego, Roberta, Glorii

2018 / 2019

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Myśląc Polska…” - wyniki

W dniu 29 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs poezji patriotycznej „Myśląc Polska…”, w dwóch kategoriach wiekowych. Wzięło w nim udział 16 uczestników z bocheńskich szkół podstawowych. Uczniowie recytowali m.in. utwory: Wisławy Szymborskiej, Antoniego Słonimskiego, Karola Wojtyły, Jana Pietrzaka.

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce zdobyła
Milena Pilecka, z PSP nr 2, za recytację wiersza „Jedna chwila” Katarzyny Malejonek,

II miejsce ex aequo zdobyli:
Anna Strojek, z PSP nr 4, za recytację wiersza” Gawęda o ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej oraz
Wiktor Pala, z PSP nr 7, za recytację wiersza „Bagnet na broń” Władysława Broniewskiego.

Wyróżnienie otrzymała
Kinga Słoniowska, z PSP nr 5, która recytowała wiersz Cypriana Kamila Norwida „Moja piosnka II”.

W kategorii klas VII- VIII:

I miejsce zdobyła
Róża Seręga- Kawalec, z PSP nr 7, za wiersz „Ojczyzna” Anny Nowak,

II miejsce uzyskała
Paulina Guniowska, recytując „Sonet XXIX” Adama Asnyka,

III miejsce przypadło
Kacprowi Piotrowiczowi , z PSP nr 2, za utwór „Gawęda o ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej.

Poziom uczestników był bardzo wysoki. Uczniowie zaprezentowali doskonałe umiejętności recytatorskie oraz wysoką kulturę słowa. Pokazali, że dla współczesnego człowieka patriotyzm stanowi wzorzec i istotną wartość w życiu.

Wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.

Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Bochnia pana Stefana Kolawińskiego.

Organizatorkami konkursu poetyckiego były panie : Beata Babraj i Aneta Ćwierz