Piątek,  3  maja   2024 r.  Marii, Antoniny, Aleksandra

2017 / 2018

Zielona szkoła w Mosznej

Zielona Szkoła klas 5c i 6a czyli krótka opowieść o księżniczkach, rycerzach, Białej Damie i deficycie roślin strączkowych na Opolszczyźnie.

W dniach 9-11 maja 2018r uczniowie klas 5c i 6a wraz z wychowawcami udali się do czarodziejskiej Akademii pana Hrabiego w bajkowym zamku w Mosznej /woj. opolskie/
Już samo zwiedzanie pałacu i rozległego zabytkowego parku dostarczyło wszystkim niesamowitych wrażeń, a codzienne ciekawe zajęcia umiliły nam czas.

Pod czujnym okiem Pana Hrabiego przygotowaliśmy własne herby, zwiedziliśmy stadninę koni poznając zasady hodowli tych pięknych zwierząt, walczyliśmy na bezpieczne miecze, szukaliśmy kamienia filozoficznego i każdy zrobił mnóstwo pompek:). Oczywiście była tez fantastyczna dyskoteka i karaoke.

Co wieczór, zmęczeni po całym dniu atrakcji, kładliśmy się spać na królewskich łożach w przytulnych komnatach. Około godziny 22 nawiedzała nas Biała dama, najczęściej polecając gasić światło i wyłączyć telefony. Podobno bliżej niezidentyfikowany duch krążył nawet jeszcze o północy po pałacowych korytarzach.

Była to cudowna wycieczka i na pewno na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach.

Wycieczka do jednostki wojskowej

6 kwietnia 2018 roku w ramach realizacji treści patriotycznych, uczniowie z klasy III a i III d pod opieką wychowawców pani Edyty Bilskiej i pani Jadwigi Bilskiej wyjechali do Krakowa na Dzień Otwarty do koszar 16 Batalionu Powietrznodesantowego im. Gen. Bryg. Mariana Zdrzałki.
W zorganizowaniu wycieczki pomógł pan Kępa - rodzic ucznia z klasy III a.

Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki wojskowej, specyfiką służby wojskowej, obejrzenie sprzętu wojskowego, pojazdów wojskowych, a także nauka musztry wojskowej.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali sprzęt wojskowy i umundurowanie żołnierzy, oraz uważnie słuchali ciekawych opowiadań żołnierza, który oprowadzał dzieci po jednostce. Uczniowie mogli też posmakować wojskowej grochówki. Wiele radości dzieci czerpały korzystając z parku linowego oraz z malowania twarzy.

Wycieczka dla uczniów była bardzo ciekawa, wielu z nich zadeklarowało, iż w przyszłości chcieliby zostać żołnierzami.

Dziękujemy panu Kępie za możliwość zwiedzania jednostki.

Wiosna w naszej szkole

„Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień staje się bardziej kolorowy.”

22 marca 2018r. uczniowie klas 2 b i 2 c przygotowali przedstawienie, w którym radosnymi wierszykami i tańcami przywoływały wiosnę, a żegnały zimę.

Podczas przedstawienia można było zaobserwować, jak dzieci wcieliły się w swoje role i z jakim zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności zgromadzonej widowni.

Warsztaty "Dom wrażeń"

Dnia 10 stycznia uczniowie klasy II a i III d uczestniczyli w zajęciach „ Dom Wrażeń” w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Warsztaty miały na celu oswajanie przestrzeni, aktywizowanie zmysłów, przeżywanie, improwizowanie i integrowanie grupy.

Zajęcia polegały na wspólnej zabawie i opisywaniu swoich doświadczeń dotykowych i ruchowych. Dużą radość sprawiło dzieciom malowanie twarzy i odbijanie masek na tkaninie. Na koniec zajęć wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami.

Zabawa karnawałowa

Fotorelacja z zabawy