Piątek,  3  maja   2024 r.  Marii, Antoniny, Aleksandra

2016 / 2017

"Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro"

Łk-6-43-49

Z ogromnym smutkiem i żalem informujemy, że zamknęła się księga zacnego życia Pana Czesława Sieczki, wspaniałego Nauczyciela- polonisty, Mentora, który z ojcowską wyrozumiałością i troską odsłaniał przed uczniami piękno literatury i języka ojczystego, a przed młodymi nauczycielami arkana powołania do tego zawodu. Żegnamy serdecznego Kolegę, ale nade wszystko dobrego i szlachetnego człowieka.

Panie Czesiu, będziemy o Tobie pamiętać
Grono koleżanek i kolegów z "Czwórki”

Fotorelacja z Dnia Dziecka

Zdrowe śniadanko

Uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół nr 3 w Bochni.

Poznali technologię wykonywania pizzy, ozdabiali muffinę, wyciskali sok jabłkowo – marchwiowy oraz uczyli się dekoracji z owoców.

Uczennice „Ekonomika” przygotowały zestaw zabaw dydaktycznych związanych ze zdrowym żywieniem.

Straż Miejska

W Akademii Bezpieczeństwa Strażnika Wojtusia uczniowie klas 1 – 3:

• obserwowali na monitorze i omówili bezpieczne dojście do Komendy Straży Miejskiej;
  • oglądnęli teatrzyk kukiełkowy;
  • rozmawiali na temat zasad zachowania się w wypadku napotkania osoby „OBCEGO”, zachowania się na placu zabaw i poruszania się po zmroku (znaczki odblaskowe);
  • śpiewali piosenkę o bezpieczeństwie i tańczyli ze Strażnikiem Wojtusiem.

Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe znaczki w formie tarczy szkolnej, na której widnieje Strażnik Wojtuś.

• Dzień wiosny

Fotorelacja z obchodów dnia wiosny

Warsztaty kulinarno – edukacyjne

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach kulinarno – edukacyjnych, które prowadziła pani Dorota Włodzimirow – dietetyk i edukator żywieniowy.

Młodzi kucharze mieli okazję przygotować zdrowe i pyszne słodycze bez cukru – CZEKOLADOWE KULKI MOCY. M

Dzięki praktycznym zadaniom rozwijali swoje zdolności manualne i kompetencje twórcze, poznali nowe smaki, produkty, i co najważniejsze – kształtowali prawidłowe nawyki żywieniowe.

Wspólne pichcenie to także doskonała okazja do umiejętnej współpracy z innymi, rozwoju pewności siebie oraz wspaniałej zabawy.