Wtorek,  14  maja   2024 r.  Bonifacego, Dobiesława, Macieja

2017 / 2018

Konkursy historyczne

Za nami dwa Ogólnopolskie Konkursy Historyczne:

,,Historia polskich symboli narodowych: herby, hymny, chorągwie, flagi…” oraz ,,Historia II wojny światowej : Polskie Państwo Podziemne 1939-1945 "

Uczniowie mogli wykonać prace plastyczne przedstawiające wybrane wizerunki symboli narodowych używanych na przestrzeni dziejów, wydarzenia historyczne lub postaci związane z symbolami narodowymi oraz z Polskim Państwem Podziemnym .

Część wybrała formę testu składającego się z 30 pytań zamkniętych i jednego otwartego dotyczącego tematów konkursowych. Łącznie wzięło udział 49 uczniów.

Wyniki poznamy w styczniu 2018 roku.

Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”

We czwartek 16 listopada 2017roku w świetlicy szkolnej odbyły się szkolne eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”

W eliminacjach wzięli udział następujący uczniowie:

-Karolina Dyka klasa Ia
- Ewa Piela Ib
-Katarzyna Kukuła Ic
-Katarzyna Rachwalska IIa
-Bartłomiej Dyka IIIb
-Joanna Serafin III c
-Dawid Kołodziej IIId
- Wiktoria Kasprzyk IIIa

Uczniowie recytowali wiesze Małgorzaty Nawrockiej „Chciałabym żeby w niebie”, Haliny Balaz „Czwarte Przykazanie” „Chcemy iść Ojcze twymi śladami…” „Tylko mały”, „Spacer z Panem Bogiem”

Komisja wyłoniła 3 uczniów, którzy wezmą udział w eliminacjach rejonowych organizowanych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w dniu 22listopada.
Są to uczniowie:

1. Wiktoria Kasprzyk
2. Dawid Kołodziej
3. Joanna Serafin

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.