Poniedziałek,  13  maja   2024 r.  Serwacego, Roberta, Glorii

2015 / 2016

Regulamin XIV powiatowego konkursu matematycznego dla uczniów klas trzecich

„MISTRZ MATEMATYK”

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki
Roger Bacon

Dyrekcja PSP 4 im. św. Barbary w Bochni, nauczyciel doradca mgr Alicja Świątek oraz nauczyciele mgr Kinga Wojcieszko i mgr Natalia Wnękowicz zapraszają uczniów klas trzecich do udziału w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym „MISTRZ MATEMATYK”

Cele konkursu:

• - upowszechnianie wiadomości i umiejętności matematycznych uczniów klas trzecich;
  • - kształcenie samodzielnego i twórczego myślenia;
  • - stymulowanie pracowitości i wytrwałości;
  • - wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce;
  • - inspirowanie i rozwijanie ich zainteresowań.

Konkurs jest organizowany dla uczniów klas 3 uzdolnionych matematycznie. Uczniowie będą mieli szansę do porównania zdobytych wiadomości, umiejętności i dalszego rozwijania zainteresowań matematycznych.

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III szkół podstawowych z miasta Bochni, Nowego Wiśnicza i gmin: Nowy Wiśnicz, Drwinia, Trzciana, Żegocina, Czchów, Łapanów.

2. Termin zgłaszania uczestników konkursu upływa 7 marca 2016r.
W zgłoszeniu należy wypełnić kartę zgłoszenia i zgodę rodziców na przetwarzanie danych dziecka biorącego udział w konkursie i dostarczyć w dniu konkursu - karta zgłoszenia do pobrania tutaj - pdf ; word.

3. Etap powiatowy zostanie przeprowadzony przez Powiatową Komisję Konkursową dnia 16 marca 2016r.(środa) w PSP nr 4 w Bochni:

Program:

• 9.40 – powitanie, sprawy organizacyjne,
  • 10.00 - 11.00 - uczniowie piszą test matematyczny,
  • 11.15 - poczęstunek i zajęcia w świetlicy, komisja sprawdza testy,
  • 13.00 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród.

4. Całość rozwiązanych zadań konkursowych sprawdza i ocenia Powiatowa Komisja Konkursowa wg ustalonych kryteriów oraz sporządza listę laureatów.

5. W czasie konkursu nie wolno używać kalkulatorów oraz telefonów komórkowych. Każdy uczestnik posiada przybory szkolne i przyrządy do geometrii.

6. Przewidziane nagrody: dla laureatów I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.

7. Informacje o przebiegu konkursu wraz z listą laureatów zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły: www.psp4bochnia.pl i miasta Bochni.

8. Zgłoszenia do konkursu „MISTRZ MATEMATYK KLAS III” należy dokonać pocztą elektroniczną: ELNatalia@interia.pl , tel./faksem 14 612 24 92 lub listownie na adres:

ul. Konfederatów Barskich 27
32-700 Bochnia