Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji wszyscy ludzie wspierający dzieci doświadczające autyzmu angażują się w akcję „Zaświeć się na niebiesko”(Light it up blue) . Również nasza szkoła wzięła udział w tej akcji po to, by coraz więcej dowiedzieć się o tym zaburzeniu i okazać solidarność dzieciom autystycznym oraz ich rodzinom.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za nadesłane prace!

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 tysięcy osób z autyzmem.

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem.

Autyzm towarzyszy osobie przez całe życie, jednak dzięki odpowiedniej opiece i właściwie dobranej terapii można w znaczącym stopniu poprawić jej funkcjonowanie. Im wcześniejsza diagnoza i idąca za nią indywidualna terapia, tym większa szansa na poprawienie jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin.

Autyzm. Poznaj zanim ocenisz.

Wyróżnione prace:

• plastyczne