Eksperymenty z wodą

W ramach programu edukacyjnego konkursowi pięknego czytania
z Fajniakami towarzyszy konkurs plastyczny o 4 żywiołach: ogniu, wodzie, ziemi i powietrzu.

Do tego konkursu zgłosiła się kl. 3c, w której nauczyciel przeprowadził lekcję o wodzie. Główną bohaterką lekcji była Kropelka Ksenia.

Podsumowaniem przeprowadzonej lekcji była konieczność opisu
z przeprowadzonych doświadczeń z wodą i wykonanie pracy plastycznej
o jednym z żywiołów oraz fotorelacja.

Eksperymenty z wodą zostały przeprowadzone 27 października 2020r.

Uczniowie uświadomili sobie, że woda to skarb, bez którego nie mogłoby istnieć życie na Ziemi. Wiedzą również, że woda to groźny żywioł, który może zniszczyć przyrodę i być zagrożeniem dla życia.

Eksperymenty cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż uczniowie chętnie podejmowali działania mające na celu wyjaśnienie danego problemu poprzez praktyczne działanie. Zabawy badawcze są jednym ze sposobów rozwijania aktywności twórczej ucznia. Podczas eksperymentowania uczniowie mieli okazję do samodzielnego szukania odpowiedzi na nurtujące ich pytania, co z kolei pobudzało aktywność poznawczą.  Przy pomocy nauczyciela wyciągali wnioski dotyczące danego zadania i wyjaśnienia pewnych zjawisk. Uczniowie wzbogacili swój słownik. Mieli okazję przekonać się, że ta zwykła woda, z którą mają do czynienia codziennie jest niezwykłym płynem.

Odkryjmy supersiły drzemiące w każdym dziecku do ratowania polskiej przyrody!